YHTIÖ-KOKOUKSET
Ylintä päätösvaltaa yhtiössä käyttää yhtiökokous, joka päättää osakeyhtiölain ja yhtiöjärjestyksen edellyttämistä asioista. Proventian yhtiökokous pidetään yhtiön kotipaikassa Oulussa tai Helsingissä, ja sen kutsuu koolle hallitus.

2025 yhtiökokous
Varsinainen yhtiökokous pidetään vuosittain hallituksen määräämänä päivänä kuuden kuukauden
kuluessa tilikauden päättymisestä. Varsinainen yhtiökokous pidettiin 15. huhtikuuta, 2025.
aINEISTOT AIEMMISTA YHTIÖKOKOUKSISTA
Tilaa tiedotteet
Pysy ajan tasalla ajankohtaisista asioista ja tapahtumista ja tilaa tiedotteemme. Tämän palvelun tarjoaa STT.
Lähettämällä tämän lomakkeen hyväksyt, että STT käsittelee tietojasi tietosuojalausekkeensa mukaisesti. Voit perua tilauksen milloin vain.
Kun olet rekisteröitynyt, sinun on aktivoitava tilauksesi klikkaamalla linkkiä, jonka saat sähköpostiisi STT Info:lta.
Osakkeenomistaja, tilaamalla tiedotteen, saat sähköpostiisi yhtiökokouskutsut ja kakki taloudelliset tiedotteet niiden julkaisupäivänä.